AK Partiye rakipleri değil, ihanetçiler zarar verdiler

Kategori: KASIM TIRPANCI Güncelleme: 9.06.2015 10:06:19 Toplam 4474 defa okunmuştur.

AK Partiye rakipleri değil, ihanetçiler zarar verdiler Kasım TIRPANCI

AK Partiye rakipleri değil,
ihanetçiler zarar verdiler
              Kasım TIRPANCI

AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi, Ardahan’da da oy kaybına uğramıştır. Ancak Ardahan’daki oy kaybı daha çok partide geçmişte bazı görevlerde bulunan ve halen partinin üyesi olan ihanetçilerden kaynaklanmıştır.

AK Partinin oy kaybına uğramasının başka bir nedeni de Ardahan’da görevli bazı üst düzey idareci ve kurum amirlerinin beklenen düzeyde hizmet sunmamaları ve halka karşı sert davranmalarıdır. Bazı idareciler de halka kötü davranarak AK Partiye zarar vermiş ve bindikleri dalı kesme konumuna gelmiştir. Çünkü AK Parti dışında bir hükümetin kurulması halinde şimdiki idarecilerin görevlerinden alınmaları kaçınılmazdır.

Ardahan’da bir serginin açılışında bazı idarecilerle yapılan sohbetler sırasında, AK Partililerden ve halktan gelen bazı tepkileri dile getirdim. AK Partinin seçimleri kaybetmesiyle bunun zararını üst düzey idarecilerin de göreceğini söyledim. O zamanki kaygılarım şimdi gerçekleşme durumundadır. Yapılan seçimlerde AK Parti hükümeti kuracak sayıda Milletvekili çıkaramadı. Bunda partinin Bakanları, atanan idarecilerin hataları ile ihanetçilerin takındıkları tavırları etken olmuştur. Bir ata sözünde olduğu gibi, “Merek yanarsa sıçana da (Fareye) kalmaz” diye. Şimdi AK Parti hükümeti kuramazsa, belli nimetlerden yararlanan ve görevlerini ihmal ederek, halkın tepkisini alan idareciler ile açıkça ihanette bulunanlar da hüsrana uğrayacaklar.

Bu seçimler de AK Parti yaklaşık olarak 8 bin oy kaybına uğrasa da, belli menfaat ve yalan-dolana dayalı olmayan tertemiz oylarla Prof. Dr. Orhan Atalay’ın seçilmesi sağlanmıştır. Diğer tarafta her türlü entrikalarla siyaseti kirletenler ve Ardahan’ın başına bela olanlar ise sandığa gömüldüğü gibi, halk tarafından da tokatlanmıştır.

7 Haziran seçimleri Ardahan için yeni bir dönüm noktası olmuştur. Seçmen en yüksek eğitimli ve pırlanta gibi özgeçmişleri bulunan, her hangi bir gayrı meşru işlere bulaşmamış Prof. Dr. Orhan Atalay ile Dr. Taşkın Aktaş’ın seçilmeleri Ardahanlıların yüz akıdır. Ardahan siyasetinde temiz bir sayfa açılmış, çirkin ilişkilere ve özellikle para ile oy almanın yolu kapanmıştır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • AK Partiye rakipleri değil, ihanetçiler zarar verdiler