Ardahan tarih boyunca ihmal edilmiş, gelişmeyi ve kalkınmayı gerektiren sorunlarına çözüm getirilmemiş ve adeta üvey evlat muamelesi görmüştür.

Ardahan tarih boyunca ihmal edilmiş, gelişmeyi ve kalkınmayı gerektiren sorunlarına çözüm getirilmemiş ve adeta üvey evlat muamelesi görmüştür. Son 5-10 yıl içerisinde şehir içi, şehirler arası ve köy yolları kısmen yapılsa da, hayati öneme sahip Şavşat Sahara, Posof Ulgar ve Çıldır Mozeret tünelleri, tren hattı ile hava alanı gibi yatırımların duraklama aşamasında olması, Ardahan’ın gelişmesini olumsuz yönde etkiliyor.
Ardahan’ın gelişmekte olan huzurlu bir il olması için öncelikle ciddi manada birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek herkesin başlıca amacı olmalıdır. Beş ay Ardahan dışında kaldıktan sonra dönüşümde, gördüğüm kadarıyla tam bir dağınıklık halı var. İdareci ile siyasiler birbirlerine dargın gibiler. Siyasi partiler kendi aralarında ayrı-ayrı hareket ederken, diğer partiler ile de ilişkileri kopmuş durumdalar. Hele ki en çok hizmet vermeleri beklenen ve birlikte hareket etmeleri arzulanan Belediye Başkanları da bir araya gelmiyorlar. Diğer tarafta Mesleki kuruluşlar ise sorunların çözümü konusunda fazla etkili olmamakla birlikte, Ticaret Odası Yönetimi diğer Esnaf Odalarından ayrı hareket ediyor. Bir araya gelmedikleri ve üyelerinin sıkıntılarına dahi ilgisiz kaldıklarından yakınılıyor.
Türkiye’nin en az nüfus potansiyeline sahip bir il olan Ardahan, iki Milletvekili ile Mecliste temsil edilirken, nereden ve nasıl geldiği belli olmayan, şehrimizin hiçbir sorunuyla ilgilenmeyen Öztürk Yılmaz’ın partisi CHP’den ayrılmasıyla tek Milletvekiline düşülmesi bizim için talihsiz bir durumdur. Yılların ihmaline uğrayan Ardahan’ın büyük sorunlarını aşmak için gayret üstü mücadele veren Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay, sıkıntılar yaşamasına rağmen, vatandaşların bazı işlerine ulaşamadığından dolayı haksız eleştirilerin hedefi oluyor.
Korana virüs salgını Türkiye geneline oranla Ardahan’da daha ağır yıkımlara neden olmuştur. Özellikle dar gelirli vatandaşlar var olma-yok olma ile karşı-karşıyalar. İşsizlik ve geçim sıkıntısı had safhadadır. Beliren sıkıntıların aşılması için idareciler, siyasiler, mesleki kuruluş temsilcileri ve şehrin önde gelen eşrafları bir araya gelmeli, sorunlar ayrıntılı olarak görüşülmeli ve hatta oluşacak heyetler halinde Ankara’ya gidilmelidir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahan darmadağın halde…