Ardahan’da başıboş köpekler halkın korkulu rüyası haline geldi

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 02.08.2016 14:40:17 Toplam 1335 defa okunmuştur.

Ardahan’da başıboş köpekler halkın korkulu rüyası haline geldi

 

Ardahan’ın cadde ve sokaklarında gezen onlarca başıboş köpek, halkta tedirginlik yaratırken, küçük çocuklar ve çarşıda dolaşan vatandaşların
korkulu rüyası haline geldi.
Vatandaşlar, “Yarın bir çocuğumuzu köpek ısırdıktan sonra mı Belediye önlem alacak?” diyerek Belediye’nin bu hususta önlemler almasını istediler.
Sokak hayvanlarıyla ilgili yaşanan sorunlar hakkında yakınmada bulunan vatandaşlar, “Çalıştığımız yerde akşam geç saatlerden çıktığımız zamanlar oluyor. Evimize yürüyerek gitmek zorunda kalıyoruz. Eve gidene kadar yolda en az 3-5 yerde sokak köpekleri ile karşılaşıyoruz. Bazen insanlara saldırdıklarını görüyoruz. Şehir merkezinde olan bir mahallede bunun olması ne kadar doğru bilmiyorum, ama köpekler hastalıklı olursa ve bir insana zarar verirse o zaman ne olacak? Köpeklerin öldürülüp ve götürüp çöpe atalım gibi bir düşüncemiz yoktur. Ancak Belediye’de bu köpeklerin barındırılacağı bir yer var. Yetkililer konuya eğilsin ve bu tehlikeye bir çözüm bulsunlar” dediler.
Belediye’nin ilgili birimi köpeklerin yarattığı tehlikeye duyarsız olduğunu iddia eden hemşerilerimiz, “Emin olun ki bu konuyla ilgili yetkili olan isimlerin bizim gibi akşam eve giderken sokak köpekleri gibi bir sorunları olsaydı, bu sorun en fazla 1 haftada çözülürdü. Söz konusu gariban insanlar olunca ne yazık ki kimsenin umurunda olmuyor. Bunun için illa ki insanların ölmesi mi ya da başına bir iş mi gelmesi gerekiyor? Kim ama her kim bu sorunla ilgili yetkiliyse gerekenleri hemen yapmalı ve sokak hayvanları konusunda gerekenler yapılmalı” uyarısında bulundular.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahan’da başıboş köpekler halkın korkulu rüyası haline geldi