24 Haziran’da yapılan 27. Dönem Milletvekilliğinden Ardahan’dan zaferle ayrılan Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, TBMM’de Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’la birlikte kaydını yaptırdı.

24 Haziran’da yapılan 27. Dönem Milletvekilliğinden Ardahan’dan zaferle ayrılan Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, TBMM’de Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’la birlikte kaydını yaptırdı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sayın Cumhurbaşkanımız ve kuracakları hükümet, bugünden sonra yürütme tarafında tek başlılık çerçevesinde çok daha hızlı, seri hareket edebilecek ve uygulamaları yapabilecek dedi.

Bakan Arslan, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ile Meclise gelerek kaydını yaptırdı. 

Kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Arslan, seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını dileyerek, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı, Devlet Başkanı olması hasebiyle, öncelikle kendilerine hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz. Zira yeni yönetim şekli itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımız ve kuracakları hükümet, bugünden sonra yürütme tarafında tek başlılık çerçevesinde çok daha hızlı, seri hareket edebilecek ve uygulamaları yapabilecek. Hem ülkemiz hem de dünyada hamilik yaptığımız mazlumlar ve mağdurlar için yeni yönetim sistemi çok çok önemli dedi.

Bakan Arslan, çok güçlü bir şekilde ilk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdikleri destek ve dünyaya verdikleri mesaj nedeniyle millete teşekkür ettiklerini söyleyerek, Meclisin bu dönem yasama olarak çok daha aktif olacağını, yasa tekliflerini kendileri hazırlayıp kendileri onaylayacakları için milletvekillerinin pozisyonunun da çok daha önemli olacağını ifade etti. 

Cumhur İttifakı'nın seçimden güçlü bir şekilde çıkmasının önemine değinen Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay,,  Kars ve Ardahan milletvekilleri olarak, Türkiye'nin her yerindeki arkadaşları gibi çalıştıklarını, kendilerini vatandaşa anlattıklarını belirterek, vatandaşın takdiriyle de onlar adına Mecliste sorumluluk aldıklarını hem illerini temsil etmek adına hem Türkiye milletvekilleri olarak 5 yıl boyunca gayretlerini devam ettireceklerini dile getirdi. 

Bakan Arslan, Milletvekili Atalay ve Kılıç,  millete destekleri ve duaları için minnet ve şükran dileklerini ilettikten sonra milletvekilleri, gazeteciler ve Meclis personeline meşhur Kars kaşarı ve lavaş ikram etti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Atalay, Arslan ve Kılıç kaydını yaptı