STK’lardan Ortak Tepki!

Ardahan’da ki STK’lardan ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırım kararlarına tepki geldi.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Asim Özer, Göle Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde ortak basın açıklaması yaptılar.
Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, ABD’nin Türkiye’ye açık bir ekonomik savaş ilan ettiğini söyledi.

ABD ve ABD Başkanı Trump'a tepki gösteren Kaya: Ardahan esnafı olarak son günlerde Türkiye'miz üzerinde oynanan oyunlara şiddetle karşı durmaktayız. 15 Temmuz darbe girişiminde millet olarak dimdik durduk şimdi de ekonomi darbesi karşısında dimdik duracağız dedi.
Ardahan esnafını dolara karşı birleşmeye ve dik durmaya davet eden Kaya, Türkiye'de iş yerlerinde dolarla alış verişin yasaklanması gerektiğini ve esnafa ait iş yeri kiralarının TL üzerinden ödenmesini istedi.
Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: Netice itibariyle bu Türkiye meselesidir, değerlerimize sahip çıkma zamanıdır. Bu süreçte halkımızdan, esnaflarımızdan ve diğer STK'lardan da aynı desteği bekliyoruz. Çünkü bu bir memleket meselesidir. Vatandaşlarımızın özellikle bu kritik süreçte dövize karşı mesafeli duruşu, ülke ekonomisi açısından bu kadar önemli olduğu kadar bu kampanyanın yaygınlaştırılması için tüm halkımıza esnaflarımıza da görev düşüyor. ABD ve ABD Başkanı Trump'ı ülkemize karşı yapıcı olmayan tutumlarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz dedi.
Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • BU BİR MEMLEKET MESELESİDİR