Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin 2’inci yıldönümünde Ardahan’da etkinlikler düzenlendi.

Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin 2’inci yıldönümünde Ardahan’da etkinlikler düzenlendi.

15 Temmuz’un ikinci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, sabah namazıyla birlikte başladı.

 Sabah namazında şehitler için dua edilmesinin ardından etkinlikler, Vali Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz ve vatandaşların, Şehitlik ziyaretiyle devam etti. Ziyarette, 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için kuranı kerim okunarak, dua edildi ve şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Şehitlik ziyaretinin ardından merkez camiinde şehitler için mevlid okundu, ardından milli egemenlik parkında katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.
Program daha sonra Belediye çok amaçlı salonunda düzenlenen panelle devam etti.

Ardahan Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Levent Küçük’ün moderatörlüğünde, Dr. Öner Tolan ve Dr.  Mehmet Kıldıroğlu tarafından 15 Temmuz sürecini anlatan konferans verildi.

  AŞIKLAR DİNLETİSİ

15 Temmuz'un ikinci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen, Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Aşıklar dinletisi programı düzenlendi.

Belediye çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen Aşıklar dinletisine Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Salih Kalkan, İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Coşkun, Rektör Yardımcısı Şakir Aydoğan, Oda Başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz gecesi Ardahan'da ve Türkiye genelinde yaşanan demokrasi zaferini anlatan sinevizyon gösterimlerinin ardından sahne alan halk ozanları, sazları eşliğinde, 15 Temmuz zaferini anlatan türküler seslendirdi. 

 ÇORBA İKRAMI

Ardahan'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ardahan Merkez Camisi'nde sabah namazının ardından çorba ikramında bulunuldu.

Sabah namazı sonrası, İl Müftü Vekili Turgut Topaloğlu dua etti.

Programa, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Cami bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Bilmez, bugünün önemine değinerek programa katılanlara teşekkür etti.

 15 TEMMUZ ANISINA FUTBOL VE TENİS TURNUVASI DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor Müdürlüğün, 15 Temmuz anısına düzenlemiş olduğu futbol ve tenis turnuvalarında dereceye giren takım ve sporculara kupaları verildi.
Halilefendi sentetik sahada 15 Temmuz anısına düzenlenen futbol ve tenis turnuvaları sona erdi. Final karşılaşmalarının ardından kupa töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Aydoğan ve il Genel Meclis Başkanı Taviddin Coşkun ile birlikte törene katılan Vali Bilmez, dereceye giren takım ve sporculara kupalarını verdi.
Kupa töreninin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

 ARDAHAN İL MÜFTÜLÜĞÜNCE ANMA PROGRAMI YAPILDI

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Ardahan İl Müftülüğü tarafından Ardahan Üniversitesi Konferans Salonunda bir program icra edildi.

Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin de görev aldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bİlmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Mehmet Biber’in yanı sıra çok sayıda birim amirinin katıldığı program, Yaz Kur’an kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftü Vekili Turğut Topaloğlu’nun selamlama konuşmasından sonra öğrencilerin sala, şiir, marş ve ilahileriyle devam eden programda Diyanet İşleri Başkanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürü Bünyamin Kahraman “Vatan Sevgisi, Milli Birlik ve Beraberlik” konusunda bir konuşma yaptı. Program Yaz K. Kursu öğrencilerinin yaptığı dua ile sona erdi.

MILLI BIRLIK VE BERABERLIK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDI

Kongre Caddesi üzerinde bulunan Tarihi Kongre Binasında toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrağı ile Şehitler ölmez vatan bölünmez, Vatan sana canım feda şeklinde slogan atarak, Milli Egemenlik Parkına kadar yürüdü.

Ardahan'da düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşü, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, AK Parti Ardahan İl Başkanı Mutlu Şanlıtürk'ün yanı sıra kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kuran-ı Kerim'in okunduğu ve duaların edildiği programda, konuşan Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Türk milleti, devletin ve milletin bekası söz konusu olduğunda her zaman bir ve beraber olmayı bildiğini söyleyerek,

Türk milleti Malazgirt'te, Çanakkale'de olduğu gibi tüm zorlukların üstesinden iman gücüyle birlikte gelmeyi başarmıştır. Günümüze geldiğimizde, 15 Temmuz alçaklığına karşı duran, kendisini tankların önüne siper eden, havadaki uçağa kafa tutan ruh aynı ruhtur. Bu ruh, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı tekrar dirilmiş ve tüm dünyaya meydan okumuştur. Şeklinde konuştu.

Programın ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar, sela okunmasının ardından demokrasi nöbeti tuttu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • BU DESTAN BİTMEYECEK