CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerindeki Göle Köprülü Beldesi Başkan adayı Engin Sarıkaya oldu.

CHP’nin Köprülü Beldesi adayı belli oldu

CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerindeki Göle Köprülü Beldesi Belediye Başkan adayı Engin Sarıkaya oldu.

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) bugün gerçekleşen Parti Meclisi toplantısının ardından Göle Köprülü Beldesinin adayı Engin Sarıkaya oldu.

Buna göre; Hanak ve Damal’da mevcut belediye başkanları Ayhan Büyükkaya ve Ergin Önal ile yola devam edilirken, Çıldır’da Aşıkşenlik eski belediye başkanı Mehmet Mülazim Karaçay, Posof’ta Avukat Onur Bayraktar, Göle Köprülü Beldesinde ise Engin Sarıkaya aday gösterildi.

CHP, il merkezi ve Göle ilçesinde kimi aday göstereceğine ise henüz karar vermedi.

ENGİN SARIKAYA KİMDİR?

1965 Göle Köprülü Beldesi doğumlu olan Sarıkaya, uzun yıllar süren gurbet hayatından sonra memleketine dönerek Köprülü Beldesine yerleşerek hayatını burada idame ettirmektedir. Lise mezunu olan Sarıkaya, evli olup 5 çocuk babasıdır. Uzun yıllar İstanbul’da turizm sektöründe ve Aydın’da çiftçilikte yapan Sarıkaya, Esenyurt İlçesinde üç dönem seçim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. 2014’te Esenyurt meclis üyesi adayı olan Sarıkaya, 1984 yılı CHP Güngören gençlik kolları, Bakırköy gençlik kolları, Aydın Söke Didim bölgesinde aktif görev aldı. Sarıkaya, 24 Haziran 2018 Milletvekili genel seçimlerinde CHP Ardahan Milletvekili aday adayı olmuştu. Sarıkaya, Ardahan CHP teşkilatı içerisinde aktif olarak siyasi hayatına devam etmektedir.  Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • CHP’nin Köprülü Beldesi adayı belli oldu!