Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, “Elele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında Ardahan Üniversitesinde stand açtı.

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, “Elele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında Ardahan Üniversitesinde stand açtı.

Ardahan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosu ekipleri tarafından geliştirilen El Ele Güvenli Geleceğe projesi, öğrencileri kötü amaçlı kişilerden korumayı amaçlıyor.

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği görevlilerince Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü içerisinde üniversiteye yeni başlayan ve öğrenim görmekte olan öğrencileri terör örgütleri faaliyetlerine ve eleman kazanma yöntemlerine karşı bilinçlendirmek amacıyla stant açtı.

Elele Güvenli Geleceğe isimli proje kapsamında Ardahan üniversitesi Yenisey Kampüsü içerisinde stant kuran polisler, Ardahan Üniversitesi’ne il dışından gelen öğrencilere yorgunluklarını atmaları için çay, limonata, soğuk su, kuru pasta gibi ikramlar dağıttı. Ayrıca içinde terör örgütlerine yönelik uyarıların yer aldığı broşürler, kalem ve not defterleri verildi.

Broşürlerde, üniversite başlangıcında yapılan arkadaş seçimine dikkat çekilerek, “Gençler suça çoğunlukla arkadaş vasıtasıyla karışıyor. Kişinin kendisini suçtan korumasının en önemli ve etkili yolu, kendisini suçlulara karşı korumasıdır. Bunun en kolay yolu ise suç işlediğini bildiğin veya düşündüğün kişilerle arkadaşlık kurmaktan kaçınmaktır” uyarısı yapıldı. Suç örgütlerinin yaz ve gençlik kamplarıyla gençleri etkilemeye çalıştığı da belirtildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği görevlilerinin kurduğu stantların 28 Ekim saat 15.00 a kadar açık kalacağı bildirildi. Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Elele Güvenli Geleceğe