ESKİ BAŞKAN FARUK KÖKSOY AK PARTİDEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 14.03.2023 21:05:59 Toplam 337 defa okunmuştur.

AK Partiden iki dönem Belediye başkanlığı yapan Faruk Köksoy, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 2023 Genel Seçimlerinde AK Parti'den Ardahan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Köksoy'un AK Parti İl Başkanlığı binası toplantı salonunda düzenlendiği basın toplantısına il teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı. Faruk Köksoy, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç’a teslim etti.

AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen toplantı ile aday adaylığını açıklayan Faruk Köksoy konuşmasının başında geçtiğimiz ay Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde etkili olan depremlerde hayatını kaybedenlere baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Ardahan’da yaşayan, sorunları bilen birisi olarak aday adayı olduğunu açıklayan Faruk Köksoy şu ifadeleri kullandı;

“Cumhurbaşkanımız ve AK Parti hükümeti ülkenin sorunlarını çözmeye ülkeye hizmet siyasetinde büyük bir mücadele azmi ile devam etmekteler. Bu partinin içerisinde 15 yıldan fazladır bizzat bu toprakların ihtiyaçlarına sıkıntılarını yaşayan, insanlarımızın çektiği sıkıntıları ya da beklentilerini bizzat bilen birisi olarak biz de buradayız demek için müracaatı yapıyoruz.  Parti büyüklerimiz sayın cumhurbaşkanımızın kararı, halkımızın teveccühü vekaleti inşallah biz de olursa biz de anlattığımız projeler birikimimiz toprağın altı üstü bütün sektörün Ardahan’ın meselelerini yaşayan bilen birisi olarak biz de bu kıymetli halkımıza hizmet etmenin onurunu şerefini sevabını yaşayacağız onun için buradayız. Bu toprakların kısır dağından Allahu ekber dağına, Posof Arsıyan dağından, Çıldır kel dağına kadar ayak basmadığımız vadileri dağları köyleri kalmamıştır. Allah’ın izniyle bu coğrafyanın hafızasına ihtiyaçlarına hakim bir kardeşinizim. Ama dediğim gibi inancımız niyetimiz tevazu içindedir karınca misali hizmete su taşımaktır temel niyetimiz budur. Bu çerçevede tabii ki aday adaylarımız vardır olacaktır onların şimdiden kutluyorum tebrik ediyorum, hayırlı olsun diyorum. Bu topraklara bu insanlarımıza sınırın serhat Ardahan kalesi gibi bekleyen vatanını bekleyen insanların da hizmeti gerçekten çok değerlidir çok çok şereflidir. Bu şereften pay almak için bu müracaatı yapıyoruz. Tabii ki bu coğrafyanın insanlarımızın ilimizin temel beklentileri hizmetleri ihtiyaçları var. İşsizlik gibi, göç gibi, turizm gibi, yöresel ürünler gibi bunlarla ilgili de az çok herkes bilir ki bu şehirde yaşayan hizmetlere ucundan tutar katkı yapan biri olarak örnek yani buranın temel unsurlarından temel geçim kaynaklarından birisi de elbette ki arıcılık sektörüdür. Arıcılıkta bal patent sürecine de katkı nasıl yaptığımızı da gerek belediye başkanı öncesinde gerek belediye başkanlığı sürecinde bütün arıcılıktaki arkadaşlarımız bunu yakından bilir. Doğasına, çevresine, yaban hayatına, florasına, faunasına, temiz sularına, göllerine, çevre değerlerine altyapısına, üst yapısına hizmet etmiş katkı yapmış birisi olarak ilimizin insanımızın temel eklentileri olan işsizlik, tünellerin yapımı, tren yolunun gelmesine yöresel ürünlerin hak ettiği yeri almasına gibi birçok projeye de mücadele vermiş biriyim. Sektörlerin ihtiyaçları katı yapmak için bu müracaatı yapıyoruz. Seçimlerin nezaket içerisinde, barışla kardeşlik havasında milletimizin karakterine ferasetine uygun olmasına diliyorum. Tekrar adayları ve aday olarak seçilecek diğer parti arkadaşlara da buradan aynı tebriklerimi iletiyorum. Memleketin dertleriyle doluyuz, memleketin geçmişte hizmetleriyle doluyuz, gelecekteki yapılacak hizmetlerin adım adım yol haritası ile doluyuz, cenabı hak cümlemize şahsımıza niyetimizi hayırlı etsin hayırlı hizmetlere vesile kılsın” açıklamasında bulundu.

/

 
Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • ESKİ BAŞKAN FARUK KÖKSOY AK PARTİDEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI