Göle ilçe merkezinde alt yapı çalışmalarının sona ermesinin ardından başlatılan üst yapı çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde ana cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışmasına başladı.

Göle ilçe merkezinde alt yapı çalışmalarının sona ermesinin ardından başlatılan üst yapı çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde ana cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışmasına başladı. 

Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, “Gölemizde sıcak asfalt çalışmalarına kurban keserek başladık. Rabbime memleketimiz Göle’ye bu güzel günü gösterdiği için hamd ediyorum. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Göle Belediye Başkanı AK Partili Akın İsmailoğlu, hayvan pazarı istikametinde bulunan Ortaçay’ın üzerinde yeni köprü yapımına başladı.

İlçe merkezinden hayvan pazarı istikametine doğru olan bölgede eski olması sebebiyle bir süredir atıl halde bulunan derme çatma köprü yıkılarak yerinde yeni köprü yapımına başlandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan İsmailoğlu,  “İskelesi kurularak temel betonu atılan köprünün kısa bir süre sonra Göle halkına hizmet verecek. Bu bölge bizim için önemli. Hayvan pazarının da bulunduğu bölgede vatandaşlarımızın Ortaçay’ın üzerinden karşıya geçmesini kolaylaştırmak için eski köprünün bulunduğu yere yeni beton köprü yapmaya başladık. Kısa bir süre sonra köprümüz halkımızın hizmetinde olacak” dedi.

Hükümet Konağını TOKİ yapacak 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Göle ilçesinde Hükümet Konağı inşa edecek. Çevre düzenlemesi ve altyapısıyla birlikte teslim edilecek olan Hükümet Konağı’nın ihalesi 6 Eylül’de yapılacak.
Ülke genelinde vatandaşlar için konut üretmeye devam eden TOKİ, son yıllarda kamu yatırımlarına hız verdi. Birçok bölgede Hükümet Konağı inşa eden TOKİ, son olarak Göle ilçesine hükümet konağı yapmak için de düğmeye bastı. Göle’de Hükümet Konağı yapımı için 6 Eylül’de ihaleye çıkacak olan TOKİ, altyapı ve çevre düzenlemesini de tamamlayarak teslim edecek.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Göle'de sıcak asfalt çalışması başladı