Hay-huycular olmazsa… Kasım Tırpancı

Hay-huycular olmazsa…
Kasım Tırpancı

                Ardahan’da seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, adayların medeni ölçülerde hareket etmelerine karşın, her zaman olduğu gibi şimdi de adayların arkasına takılan bazı parazit türü hay-huycuların ortamı geren hareketlerde bulunmaları tedirginlik yaratıyor. Seçimleri her zaman bir ganimet kapısı olarak gören, kraldan çok kralcı olma gayreti içerisinde giren hay-huycular olmazsa, demokrasinin temelini oluşturan seçimlerin bir şölen ortamında geçmesi kaçınılmaz olacaktır.
               25 gün Ardahan’dan ayrıldım. Ardahan’a yönelik haber yapan internet sitelerinin ekseriyeti gerçek haberler yapmadıklarını bildiğim için yanımda götürdüğüm bilgisayarımı dahi açmadım. Ardahan’a döndüğümde, dostlarımızla yaptığım sohbette seçimlerin durumun sordum. Aldığım cevapta, adayların medeni ölçülerde çalışmalarını yaptıkları, ancak bazı hay-huycu takımların ortamı gerdiklerini ve bu yolla kraldan çok kralcı olma görüntüsü verme gayreti içerisine girdikleri ve bununda toplumda tedirginlik yarattığından yakındılar.
              Ardahan’da her zaman seçimlerde ortaya çıkan ve seçim ganimeti kapma peşinde koşanlar vardır. Bunların belli bir partileri de yoktur. Her hangi bir  partiye veya bir adayın yanına gider, binlerce oyları bulunduğunu söyler ve pazarlık yaparlar. Varılan anlaşma sonucu işe başlayan kralcılar, önlerine gelenlere saldırır ve böylece satıldıkları ağa babalarının gözlerine girmek için hiçbir sınır tanımazlar.
              Şu anda ülkemiz genelinde kıran-kırana devam eden seçim propagandalarında parti genel başkanları birbirlerine ağır eleştirilerde bulundukları halde, Ardahan’daki milletvekili adayları ile parti yöneticilerinin oldukça seviyeli hareket etmeleri her türlü taktirin üstündedir. Örneğin FOX TV’nin Ardahan’da yaptığı canlı yayına katılan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, sunucunun sorusu üzerine, “AK Parti adayı Orhan Atalay, HDP adayı Taşkın Aktaş ve MHP adayı Bülent Ulutaş değerli hemşerilerimizdir. Ardahan’a gereken hizmette bulunma kapasitesine sahipler” demesi de adayların birbirlerine karşı ne derece yapıcı tutum içerisinde olduklarını yansıtıyor.
                7 Haziran seçimine 15 gün kaldı, halkın oyu ile iki hemşerimiz seçilecek ve yöremize hizmet edecekler. Türkiye’nin 102 bin nüfuslu en küçük ili olan Ardahan’da gerginlik yaratmaya ve insanları kırıp-dökmeye hiçte gerek yoktur. Bu seçimler ülkemiz geneli için olduğu gibi, Ardahan için de çok önemlidir. Yılların ihmaline uğrayan ve son zamanlarda ciddi bir gelişme gösteren Ardahan’ın tüm sorunlarının çözümü için herkes daha dikkatli olmalı ve oyunu ona göre kullanmalıdır. Hiçbir Ardahanlının basit çıkarlar ve hatıra binaen oy kullanma hakkı yoktur. Ardahanlı iktidar olma şansı bulunan ve adayları her yönüyle kapasiteli olan partilerin yanında yer almak zorundadır. Günü kurtarma uğruna sıradan adaylara oy vermek Ardahan’a ihanet olacak ve bunun zararını geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da herkes görecektir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • Hay-huycular olmazsa…