İmar Barışı bilgilendirme toplantıları devam ediyor

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 26.07.2018 09:29:46 Toplam 405 defa okunmuştur.

Ardahan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Ardahan merkez ve ilçelerde İmar Barışı ile ilgili bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Ardahan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Ardahan merkez ve ilçelerde İmar Barışı ile ilgili bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Ardahan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Göle ve Hanak’ta İmar Barışı bilgilendirme toplantıları düzenledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ulaş Karaca, “Ülkemizde ruhsatsız ve ruhsat eklerine aykırı birçok yapı bulunmaktadır. Ruhsata aykırılıklar giderilemediği için de gittikçe büyüyen sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu aykırı yapıların bulunduğu birçok ilçe, belde ve köylerde su, elektrik gibi alt yapı hizmetlerinin sağlanmasında sorunlar yaşanmaktadır. Hedef; vatandaşların imara aykırı ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapılarının kayıt altına alınmasını yoluyla bu yapılara yasallık kazandırmaktır. İmar barışı düzenlemesi kapsamına 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan ruhsatsız yahut ruhsat eklerine aykırı kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsamaktadır” dedi.

 08 Haziran 2018 tarihinde e-devlet sistemi üzerinden başvuruların alınmaya başlandığını belirten Karaca,” İmar barışı süreci ile ilgili vatandaşlarımıza gerekli bilgilerin verilmesi için il Müdürlüğümüzde “İmar Barışı Masalları” kurularak, başvuru süresince vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Başvuru süreci 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek olup sistem üzerinde yaptığınız başvurunuzu onaylamanız halinde cep telefonunuza gelecek mesajda belirtilen ücreti 31 Aralık 2018 tarihine kadar yatırılması durumunda yine e-devlet üzerinde başvurulan yapıya ait “Yapı kayıt belgesi” sistem üzerinden temin edilecektir. “Yapı kayıt belgesi” ile birlikte Tapu ve Kadastro Müdürlükleri tarafından istenilen evraklar tamamlanarak Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine başvurulması halinde kat mülkiyetine geçiş ve cins değişikliği yapılabilecektir” şeklinde konuştu.

Karaca, İmar barışı bilgilendirme toplantılarının diğer ilçelerde de yapılacağını sözlerine ekledi. Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • İmar Barışı bilgilendirme toplantıları devam ediyor