Oldu mu ya şimdi Sayın Kılıçdaroğlu / Alper Akçam

Oldu mu ya şimdi Sayın Kılıçdaroğlu

                                        Alper Akçam

CHP Genel Başkanı olarak yıllardır yaptığı konuşmalarda “Liyakat”tan söz edersin. AKP’yi eleştirirken, liyakat kavramının temsil ettiği işin erbabına verilmesi, hak edene teslim edilmesi, emeğe saygı duyulması, mücadele edenin hakkının ödenmesi anlamında yanlışları vurgularsın. Adam kayırmanın, haksızlık ve adaletsizliklerin olmamasını istersin…
Gele geldik önemli bir dönemece 24 Haziran’da dananın kuyruğu kopacak. Ülke gerçekten de kimilerine göre bir ölüm kalım dönemecine giriyor. Peki CHP aday listeleri hazırlanırken Kılıçdaroğlu o LİYAKAT dediği şeye dikkat etti mi? 
Hiç sanmıyorum. Mersin örgütü olduğu gibi istifa etmiş, Antalya kan ağlıyor. Ülkenin dört bir tarafından listelere itiraz sesleri yükseliyor. 
CHP tabanını ülke tabanında tanıdığımı iddia edemem. Anca, bu istifa edenler, itiraz için seslerini yükseltenler parti örgütleri olduğuna göre, bu insanlar tabanda asıl mücadeleyi yürütenler olduğuna göre işin içinde bir teslik var. Merkezden keyfe göre birileri indirilmiş tepelerine, aday kılınmış…
Liyakat nerede kaldı peki?
Benim bildiklerim de var elbet… Emeklilik hakkını aldıktan sonra, Bursa Osmangazi ilçe yönetimine dostların geniş arzusu ve şiddetli ısrarı ile girmiştim. Kısa sürede çok çalışan, arı kovcanını dönen, mahallelerler arka arkaya etkinlikler yapan bir parti örgütü oluşturmuştuk. Bursa’nın ortasına ihanet anıtı gibi yükselen, tüm demokratik kitle örgütlerinin, mimar mühendis odalarının karşı çıktığı bilmem ne TOWERs yapılırken karşı çıkmış, açılışına geleceğini öğrendiğimiz CHP’nin o zamanki genel başkanı Deniz Baykal’a bildirmiştik. Karşılığında biz ilçe ve il yönetiminin tümünü grevden almıştı. Kendisi gelememiş olsa da çelengini göndermişti o Bursa ihanet yapısına…
Ya sonra, yakın zamanlarda olanlar… 7 Haziran 2013 seçimlerinden sonra koşa koşa saraya geitmiş, ön iliklemişti; dereyi görmeden paçayı sıvcamış, özel terzilere meclis başkanlığı giysileri biçtirmişti. Hevesi kursağında kaldığı gibi ülkenin yeniden bir batağa sürüklenmesinde önemli bir rol almıştı.
Adam hasta da oldu… Yaş geldi 80’i geçti… Hiç önemli değilmiş gibi bunlar, Antalya’da 1. Sıra milletvekili adayı oldu…
Bu mu Liyakat şimdi?
Deniz Baykal mı mücadele edecek ülkenin karanlıktan kurtuluşu için? Hadi canım sen de…
Yıllardır AKP’ye karşı canla başla muhalefet yapan Eren Erdem nerede, Barış Yarkadaş nerede? Antalya’da 2015 seçimlerinde de Baykal’dan çok oy alarak 1. olmuş Nefi Kara’nın adı neden yok? 
Zerre kadar hevesim yok bu türlü çeşitli entrikanın döndüğü parti politikası kulvarlarında. Ancak ister istemez insanın canı sıkılıyor.
Ülke böyle bir dönemece girmişken; dişle tırnakla mücadele eden, bir araya gelen insanlar oy verirken neden “ehven’i şer” diye oy versinler; neden canla başla partileri için çalışmasınlar.
Anladık ülkede de siyasi partilerde de demokrasinin esamesi okunmuyor… Sözde demokrat olanlar iş icraata gelince yolda yaya kalıyor. 
Aklımızı kullanmayı ne zaman öğreneceğiz sayın Kılıçdaroğlu?
Bu ülkeyi hangi parti olunsa olsun, yeter ki vekil olayım diyen cambazlardan ne zaman kurtaracağız
Oldu mu ya şimdi sayın Kılıçdaroğlu?

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Oldu mu ya şimdi Sayın Kılıçdaroğlu