Ardahan’da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi kalpazanların mağduru olmamaları için hayvan pazarındaki satıcılara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı anlattı.

Ardahan’da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi kalpazanların mağduru olmamaları için hayvan pazarındaki satıcılara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı anlattı.

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Ardahan sınırları içerisinde bulunan kurban pazarında vatandaşlara yönelik parada sahtecilik, hayvan hırsızlığı, evden, iş yerinden ve otodan hırsızlık, kapkaç, tırnakçılık, telefon ve internet dolandırıcılığı, yankesicilik konularında ve vatandaşlarımızın bayram süresince de karşılaşabilecekleri dolandırıcılık türlerine karşı dikkatli olmaları konusunda bilgi verilerek Huzur ve Güven içerisinde bir bayram geçirmeleri için konu ile alakalı broşürler dağıtılarak bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.
Dolandırıcıların bayram öncesi özellikle canlı hayvan pazarlarını hedef seçtiğini belirten ekipler, satıcılara sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceği konusunda uygulamalı olarak bilgi aktardı.
Polisler, sahte paranın özelliklerinin yer aldığı broşürleri vatandaşlar ile kurbanlık satıcılarına dağıttı.
Broşürde, Para üzerinde parlak emniyet şeridi olup olmadığını kontrol edin, aldığınız paranın sert, pürüzlü ve üzerindeki yazıların soluk olmadığına dikkat edin, alışveriş sırasında aldığınız paranın sahte olup olmadığını kontrol edin, aynı anda gelen birden fazla müşteriye karşı dikkatli ve duyarlı olun. ifadelerine yer verildi.
Sahte para konusunda vatandaşları uyaran ekipler, Kurban satıcılarımızdan, paralarını almadan kurbanlıkları araçlara yüklememelerini ve aldıkları parayı sahte olup olmadığı yönünde kontrol etmelerini, şüpheli gördükleri kişi ve araçları vakit kaybetmeden 155'e bildirmelerini rica ediyoruz ifadesini kullandılar.

Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Polisten hayvan pazarında 'sahte para' uyarısı