Vekil Öğüt, Göle’de esnafın sorunlarını dinledi

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 02.02.2015 11:49:42 Toplam 1420 defa okunmuştur.

Vekil Öğüt, Göle’de esnafın sorunlarını dinledi

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Göle’de esnaflarına ziyaretleri yaparak hem son dönem çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve hem de onları dinledi. Öğüt, esnaflardan 7 Haziran 2015 seçimlerinde partisine destek vermelerini, partisinin iktidar olması durumunda Göle’ye orman işletmesi ile askeriyenin geri gelmesini, yeni bir kentleşme planının uygulanmaya konulmasını, yolların yapılmasını, yayla yolları ile su sorunlarının tamamen çözülmesini sağlayacaklarını söyledi.
Öğüt, tarım ve hayvancılık için büyük destek geleceğini de vurgulayarak, esnaf ziyaretlerine Göle CHP İlçe Başkanı Uğraş Güvercin, eski ilçe Başkanları Engin Turan, Metin Kasımoğlu, Baki Çetin ve Yönetimi kurulu üyeleri ile birlikte devam etti.
Ardahan’ın sorunlarına sahip çıkması ve parlamentoya taşıması, yakın takipçisi olması, vatandaşların özel sorunları ile bile yakından ilgilenmesi nedeniyle her esnaf tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Öğüt, çeşitli konularda kendisine aktarılan soruları da yanıtladı.
Öğüt, “Sosyal yardımları kesinlikle iki-üç katına çıkaracağız. Yalnız bunu sosyal devlet mantığı ve işleyişi ile yapacağız. Ardahan’a havaalanını kesinlikle inşa edeceğiz. Esnafların vergi yükünü azaltacağız. Sıfır faizle krediler vereceğiz. Tarıma özel teşvik ve destek gelecek. Aile işletmeciliğine müthiş destek sunacağız. Hayvancılığın önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Hayvancılık ile tarımda yeni bir yatırım ve teşvik politikası, mera hayvancılığı güçlü bir şekilde ve devlet politikası olarak devreye girecek. Mazot çok düşük fiyatla verilecek. Et ile süt değerine satılacak ve tohum desteği verilecek” dedi.
Ardahan’da olduğu gibi Göle özelinde de çok sayıda sorunu olduğunu, orman işletmesinin ve askeriyenin kaldırılmasının esnafa darbe vurduğunu, işsizliği artırdığını, köylere giden yollar ile köy içi yollar ve yayla yollarının bozuk olduğunu, özellikle yaylalarda susuzluk yaşandığını, elektrik kesintilerinin vatandaşı bıktırdığını ifade eden Öğüt, “Bugüne kadar verdiğimiz mücadeleye devam edeceğiz. Ancak, iktidar olursak, Ardahan ile Göle diğer batı kentleri gibi olanaklardan yararlanacak. Bu yüzden başta esnaflar olmak üzere Gölelilerden destek bekliyorum” diyerek, taşeron sistemine de son vereceklerini vurguladı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • Vekil Öğüt, Göle’de esnafın sorunlarını dinledi