YOKLUKTA KAZANILAN DEĞERLERİN, VARLIKTA KAYBEDİLMESİ

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 22.11.2021 11:12:42 Toplam 403 defa okunmuştur.

KASIM TIRPANCI/23 ŞUBAT GAZETESİ

Bir asır önce her tarafı işgal edilmiş olan ülkemizin yokluk içerisinde kurtarılması ve Cumhuriyetin kurulmasını takiben kazanılan değerlerin, varlık içerisinde kaybolmaya doğru gitmesi, toplumun büyük kesimini tedirgin ettiğini görmemezlikte gelmek aptallık olur.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ekibinin başlatmış oldukları kurtuluş savaşıyla, işgalci güçlerden temizlenen ülkemiz, halkında özverili gayreti ile bozulan ekonominin düzelmesi için büyük gayretler gösterilmiş ve bugünkü modern devletimizin kurulması sağlanmıştır.

Geçmişteki kısıtlı olanaklara rağmen, kazanılan savaşlarla birlikte 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilan edilmesini takiben Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanı seçilmesi sonucunda ülkemizde demokratik sistem kurulmuş ve halk özgürlüğe kavuşmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi çok iyi okunsa ve bu ülkenin ne zor şartlarda kurulduğu anlaşılırsa, birlik-beraberliğimizin bozulmasına yönelik eylemlerde bulunan ve yolsuzluk yaparak devlet malını çalanlara karşı halk olarak daha etkin mücadelede bulunmak kaçınılmaz olacaktır.

Yokluk içerisinde kurtarılan ülkemizde, olağan üstü gelişmeler olmuş, fabrikalar kurulmuş, tarım ile hayvancılıkta toplumun ihtiyaçları karşılanmıştır. Bugün ise hemen her alanda dışa bağımlı hale gelmemiz ve ABD’nin dolarına muhtaç konuma düşmemiz, tehlike çanlarının yüksek sesle geldiğini gösteriyor. Buna karşı millet olarak her alanda bir araya gelmeliyiz, güç birliği yapmalıyız. Hep devletten alan ve çalan değil, herkes imkanları oranında devlete yardımda bulunmalı, gerekirse maaşlardan kesinti yapılarak iç-dış borçlar ödenmelidir.

Bu yazıda kimseyi yerme ve övme söz konusu değildir. Vicdanımın sesine uyarak düşüncelerimi dile getirme gereği duydum. Bütün halkımızın ve okuyucuların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • YOKLUKTA KAZANILAN DEĞERLERİN, VARLIKTA KAYBEDİLMESİ